Oprogramowania oraz aplikacje do monitoringu wizyjnego

Oprogramowania oraz aplikacje do monitoringu wizyjnego

Systemy monitoringu wizyjnego od wielu lat są jednymi z podstawowych systemów zabezpieczeń domów jednorodzinnych, obiektów użytkowych, firm, biur itd. Ze względu na rosnące zainteresowanie oraz wdrażanie innowacyjnych technologii, branża ta bardzo szybko się zmienia, czego efektem jest zwiększenie skuteczności systemów. Do jednych z udogodnień możemy niewątpliwie zaliczyć wykorzystanie zaawansowanych programów komputerowych oraz aplikacji mobilnych, które pozwalają efektywnie zarządzać instalacją oraz prowadzić szczegółową obserwację z dowolnego miejsca na ziemi. Z tego względu przygotowaliśmy dla Państwa kilka informacji dotyczących oprogramowań NVR.

Oprogramowania NVR

W dzisiejszych czasach oprogramowania NVR są wykorzystywane do efektywnej obsługi systemu monitoringu oraz obserwacji obrazu z wielu kamer jednocześnie. Dzięki ich wykorzystaniu operatorzy mogą śledzić obraz z nawet kilkuset urządzeń jednocześnie, prowadzić szczegółową analizę zdarzeń dzięki takim funkcjom jak: detekcja ruchu, identyfikacja skradzionych oraz pozostawionych obiektów, identyfikacja twarzy itp. Możemy do nich zaliczyć również funkcje identyfikacji tablic rejestracyjnych wykorzystywane w systemach LPR (Licence Plate Recognition). W ten sposób można określić, który pojazd ma prawo do postoju w danym miejscu lub czy kierowca dokonał opłaty za abonament parkingowy. Programy wykorzystywane są również do archiwizacji danych, tworzenia baz danych użytkowników, tworzenia ?czarnych list? pojazdów lub użytkowników, którzy złamali przepisy lub nie dokonali opłaty za miejsce postojowe.

Dla użytkowników systemów monitoringu dostępne są również darmowe oprogramowania do obsługi kamer oraz podglądu obrazu na żywo z dowolnego miejsca na świecie. Do tego typu programów można zaliczyć Smart PSS, który pozwala na podgląd z 256 kanałów, odtwarzanie nagrań zdalnych oraz lokalnych, zdalną konfigurację urządzeń, a także sterowanie kamerami PTZ. Tego typu program idealnie spisuje się do obsługi małych oraz średnich systemów monitoringu, np. w domu jednorodzinnym, firmie lub biurze. Program dostępny jest w wersjach dla systemów operacyjnych Windows oraz Mac.

Aplikacja Smart PSS do podglądu obrazu

Aplikacje mobilne na telefon

Co jeśli chcemy zweryfikować czy system monitoringu działa prawidłowo, ale akurat nie posiadamy dostępu do komputera stacjonarnego lub laptopa? W tej sytuacji możemy wykorzystać mobilną aplikację dedykowaną do obsługi oraz prowadzenia podglądu na żywo na smartfonach. W ten sposób każdy użytkownik z zainstalowaną aplikacją może prowadzić obserwację z dowolnego miejsca na świecie (konieczny jest dostęp do Internetu). Do jednych z tego typu aplikacji możemy zaliczyć DMSS (Digital Mobile Surveillance System). Dzięki jej wykorzystaniu możemy uzyskać dostęp do podglądu obrazu z 4 kamer jednocześnie, zdalną kontrolę głowic PTZ, zdalnego odtwarzania nagranych plików, a także funkcję powiadamiania o zdarzeniach alarmowych ?PushAlarm?. Aplikacja dostępna jest w kilku wersjach, darmowej oraz płatnej na platformie iOS oraz Android.

Podgląd obrazu na smartfonie z zainstalowaną aplikacją mobilną